2023-10-21 liko 0 viet., garant. 45 Eur.

(iš Kauno, Jonavos ir Ukmergės)

Palėvenė – Kupiškis – Adomynė – Svėdasai
Pažintinė kelionė į Kupiškio kraštą, 1 diena
autobusu iš Kauno, Jonavos ir Ukmergės
Atrask senąjį Palėvenės vienuolyno ansamblį, jaukų ir svetingą – Adomynės dvarą ir paragauk Kupiškio krašto kulinarinio paveldo!


Palėvenės vienuolyno ansamblis (su vietiniu gidu)
Keliausime į Palėvenės Šv. Domininko bažnyčią ir domininkonų vienuolyną. Dažnai ,,Mažuoju Pažaisliu“ vadinamas vienuolynas, įsikūręs ant stataus ir vaizdingo Lėvens upės kranto. Palėvenės bažnyčios interjerai su aštuoniais altoriais yra vienas originaliausių vadinamojo liaudiškojo baroko pavyzdžių Lietuvoje. Čia turėsime ekskursiją po atkurtas vienuolyno patalpas ir bažnyčią. Išgirsime pasakojimą apie Palėvenės buvusio Domininkonų vienuolyno istoriją, vienuolių gyvenimo būdą. O beklausant pasakojimų gardžiuosimės vienuoliška užkanda: namine vienuolyno ,,baronka“ (riestainiu) su kava/arbata. Taip pat bus galima įsigyti suvenyrų su Palėvenės vienuolyno antspaudu, įvairios vietinės medaus produkcijos – ,,Brolių medaus“.

Adomynės dvaras (su vietiniu gidu)
Jaukus ir gražus Adomynės kaimas. Pačiame jo centre Adomynės širdis – pono Adomo dvaras, vienas iš geriausiai išlikusių medinių dvarų Lietuvoje. Tai gražus ir retas romantiškojo klasicizmo medinės architektūros paminklas. Manoma, kad pastatytas vietinių meistrų rankomis XIX a. pradžioje. Šiuo metu dvaras restauruotas. Šalia jo tyvuliuoja dar ponų laikais samdinių rankomis iškastas šautuvo formos tvenkinys, ošia liepos senajame parke. Edukacinės programos metu susipažinsime su dvaro architektūra, senųjų šeimininkų gyvenimo istorijomis. Pasivaikščiosime po gražųjį dvaro parką su meniškomis medžio ir akmens skulptūromis. Adomynėje būsime pavaišinti šauniųjų šeimininkių paruoštomis skaniosiomis Adomynės „pagrabinėmis“ bandelėmis, kurioms suteiktas Lietuvos tautinio kulinarinio paveldo sertifikatas, – tokių skanėstų niekur kitur neparagausite, nes jais nuo seno buvo vaišinamasi tik Adomynės dvare ir jo apylinkėse.

Kupiškis – ,,muziejus po atviru dangumi”
Kupiškis – nedidelis miestelis, kuris išsiskiria puošniais parkais, skulptūromis bei milžiniška Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia. Nuo Kupiškio piliakalnio atsiveria nuostabi panorama: iš vienos pusės marios, o iš kitos – neogotikinės bažnyčios bokštai. Kupiškyje gyveno ir kūrė skulptorius Henrikas Orakauskas. Tad miestą puošia per dvi dešimtis šio skulptoriaus meno dirbinių. Angelo, įvairių paukščių, Lėvens, Kupos, ateivio, piemenuko skulptūros. Tad kupiškėnai drąsiai teigia, jog Kupiškis tai „Muziejus po atviru dangumi“. Ekskursijos metu pasivaikščiosime po šį žavingą Aukštaitijos miestelį ir sužinosime jo įdomybes.

Svėdasai – J. T. Vaižganto kraštas
Užsuksime į Svėdasus. Miestelio istorijos pradžia mena Radvilų laikus. Radviloms priklausęs Svėdasų dvaras minimas 1503 m. Aplankysime unikalią Svėdasų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią. Čia prisiminsime kunigą Juozą Tumą Vaižgantą, kur jis gyveno ir dirbo, šioje bažnyčioje laikė savo pirmąsias Mišias. Taip pat aplankysime Marikonių koplyčią-mauzoliejų. Svėdasų valdytojas, italų kilmės grafas, Liucijonas Morikonis šventoriuje pastatė mūrinę grafų Marikonių koplyčią. Gausiai ornamentuota koplyčia, sakoma, buvo miniatiūrinė vienos Italijos bažnyčios kopija. Šios koplyčios požemiuose ilsisi grafo Morikonio šeima. Beje, kanauninkas Juozas Tumas-Vaižgantas savo testamente buvo išreiškęs norą amžinojo poilsio atgulti būtent šioje koplyčioje.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA
• Kelionė autobusu
• Kelių ir kuro mokesčiai
• Ekskursinė programa
• Kelionės vadovo – gido paslaugos

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA
• Palėvenės vienuolynas ir bažnyčia
Ekskursija ir vienuolyno ,,baronka” su kava/arbata ~7 Eur/asm.
• Edukacinė programa ,,Dvaro ponios arbatėlė“: ekskursija po Adomynės dvarą, bažnyčią ir ,,Pagrabinių” bandelių degustacija ~14 Eur/asm.
• Bažnyčių lankymas – laisva auka
• Asmeninės išlaidos

IŠVYKIMO VIETOS IR LAIKAS
Prašome atvykti 10 min. iki autobuso išvykimo
Kaunas - prie McDonald's, Savanorių pr. 321 (šalia yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė); išvykimas 08:00, grįžimas tarp 20:00 ir 21:00
Jonava – iš stotelės J. Ralio g. (nuo Kauno pusės); išvykimas ~08:30
Ukmergė – iš stotelės prie PC Rimi, Vytauto g. 60 (nuo Kauno pusės); išvykimas ~09:10

KITOS PASTABOS
• Informaciją atsiųsime trumpąja SMS žinute jūsų nurodytu telefono numeriu:
- kad susirinko grupė – 3-4 d. iki kelionės pradžios
- autobuso valstybinį numerį ir sėdimas vietas (pagal bilieto įsigijimo laiką: anksčiau nusipirkę bilietą sėdi arčiau priekio) – 1-2 d. iki kelionės pradžios
• Kelionės vadovas veda programą ir supažindina su lankomais objektais
• Kelionės vadovas lankomuose objektuose ekskursijų neveda
• Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali kisti
• Turėkite atsigerti, kepurę, skėtį, lietpaltį... (pagal orų prognozes)
• Keliaujant rugsėjo-balandžio mėn., rekomenduojame turėti atšvaitus dėl jūsų saugumo
• Ši kelionė nėra pritaikyta riboto judumo asmenims

REGISTRACIJA IR APMOKĖJIMAS
Spauskite mygtuką “Pirkti bilietą” ir, užpildę reikiamus duomenis, apmokėkite elektroninės bankininkystė pagalba.
Registracija patvirtinama įsigijus bilietą.
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770

Kelionę organizuoja: VšĮ “Prasmingam gyvenimui”

Sekite mus Facebook
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770
pirmadienis-penktadienis 10-19 val.
šeštadienis ir sekmadienis - nedirbame
Made on
Tilda