2023-09-23 liko 1 viet., garant. 57 Eur. (iš Kauno, Jonavos, Kėdainių ir Raseinių)

Kuldyga – Edolė – Ulmalė
(Gamta – kultūra – skoniai)
Pažintinė kelionė į Latviją, 1 diena
autobusu iš Kauno, Jonavos, Kėdainių ir Raseinių

Lyg iš kino filmų: žavingoji Kuldyga, Edolės pilis, pasakiški gamtos peizažai ir burnoje tirpstantys gardūs desertai...

„Ineses Tortes“ – ekskursija ir degustacija (rusų k.)
„Ineses Tortes“ yra vienintelis gamintojas Latvijoje, gaminantis pyragus ir desertus iš 100 % natūralių ir vietinių ingredientų. Konditerijos parduotuvė, kurią 1993 metais įkūrė puiki konditerijos šefė Inese Goldmane, Kuldygoje pradėjo veikti kaip nedidelis šeimos verslas. Šiuo metu įmonė išaugo į atpažįstamą prekės ženklą Latvijoje ir už jos ribų, kiekvieną mėnesį gaminančiu tūkstančius pyragų ir desertų. Čia kepama daugiau nei 10 rūšių pyragų ir desertų. Jie tokie skanūs, kad tirpsta burnoje! Gardi stotelė laukia ir mūsų. Čia turėsime ekskursiją-degustaciją. Išgirsime fabriko istoriją, prie kavos ar arbatos puodelio, paragausime įvairių rūšių pyragų ir desertų. Taip pat įmonės parduotuvėlėje bus galima įsigyti įvairių gaminių. Įmonė įsikūrusi gražioje, miškingoje vietoje, tad geras ir gardus laikas garantuoti.

Kuldyga
Siauros gatvelės, vienaukščiai namai raudonų čerpių stogais – tai žavus, viduramžiais alsuojantis Kuldygos senamiestis. Jis – dažnas kino filmų objektas. Palei namų pamatus teka nedidelė Alekšupytės upė, tad Kuldygą gyventojai taip pat mielai vadina „Latvijos Venecija“. Ir dabar Kuldyga yra traukos centras – saugomas UNESCO.
Kuldygoje pirmiausia pasigėrėsime Ventos rumba – plačiausiu kriokliu Europoje – (249 m.). Taip pat aplankysime netoliese esantį dar vieną gražų gamtos kampelį – Miesto sodą. Tai ir seniausia miesto dalis, kurioje kadaise stovėjo galingiausias ir svarbiausias Kuldygos pastatas – Livonijos ordino pilis, o vėliau ir Hercogo Jekabso rūmai. Čia vis dar galima pamatyti 1242 m. statytos pilies sienos dalis ir senovinį pilies rūsį.
Apsilankysime Kuldygos apskrities muziejuje. Jis įsikūręs legendinėje Bangertų viloje. Tai medinės architektūros perlas, kuris puošia Ventos upės krantą. Apžiūrėsime muziejaus ekspozicijas, muziejaus gidė supažindins su Kuldygos miesto istorija.
Vaizdingu pėsčiųjų taku keliausime palei Ventos upę, aplankydami vieną iš svarbiausių miesto vertybių – Kuldygos istorinį centrą (13 a.). Pasivaikščiosime siauromis miesto gatvelėmis, išgirsime įdomių faktų apie lankomus bjektus. Pamatysime seniausią – Šv. Kotrynos bažnyčią (1252 m.). Stabtelsime prie turistų lankomo ojekto – Alekšupytės krioklio. Tai – aukščiausias krioklys Latvijoje – 4,15 m. Prie krioklio sukurta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria gražus vaizdas į senovinį mūrinį tiltą. Pastatytas 1874 metais, tiltas yra trečias pagal ilgį mūrinis tiltas Europoje ir antras pagal senumą mūrinis arkinis tiltas Latvijoje. Nukeliausime ir į miesto centrą. Čia turėsime laisvą laiką – savarankiškai pasivaikščioti, užkąsti, nusipirkti lauktuvių, bei atrasti Kuldygos žavesį.

Edolės pilis-muziejus (su gidu, rusų k.)
Aplankysime Eduolės pilį-muziejų, kuri taip pat mena viduramžių laikus. Čia turėsime ekskursiją su pilies gidu. Viduramžių pilies-muziejaus nuolatinėje ekspozicijoje apžiūrėsime Baltąją salę, Raudonąją salę, Žaliąją salę, Biblioteką, Apskritąją salę bokšte, Vaikų žaislų kambarį ir kitas ekspozicijas (skulptūrų, senovinių laikrodžių, skrynių etc.). Taip pat galėsime užkopti į atnaujintą pilies bokštą, pasivaikščioti po mielą ir žavų pilies sodelį.

Ulmalės skardis
Pasigėrėsime vaizdu nuo vieno įspūdingiausių Latvijoje – Ulmalės skardžio. Ties Ulmale yra vieni stačiausių ir aukščiausių (apie 16 m.) jūros krantų Latvijoje. Pakrantė džiugina laukine gamta ir pasakiškais saulėlydžiais. Ulmalės krantas yra pritaikytas skraidyti parasparniais.

Kviečiame prasmingai ir turiningai praleisti laiką.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA
• Kelionė autobusu
• Kelių ir kuro mokesčiai
• Ekskursinė programa
• Kelionės vadovo-gido paslaugos

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA
• „Ineses tortes“ – ekskursija ir degustacija (desertai, kava/arbata) ~7 Eur/asm.
• Eduolės pilis-muziejus
- Lankytojo bilietas: suaugusiems ~5 Eur/asm.; senjorams, neįgaliesiems, studentams ~4 Eur/asm., vaikams 3-16 m. ~2 Eur/asm.
• Kuldygos istorijos muziejus.
- Lankymas– nemokamas.
• Vietinių gidų paslaugos (rusų k.) ~1-2 Eur/asm.
• Bažnyčių lankymas – laisva auka
• Asmeninės išlaidos
• Medicininių išlaidų draudimas

IŠVYKIMO VIETOS IR LAIKAS
Prašome atvykti 10 min. iki autobuso išvykimo.
Kaunas:
• prie McDonald's, Savanorių pr. 321 (šalia yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė); išvykimas 06:00, planuojame grįžti tarp 23:30 ir 00:30
• autobusų stotelė prie Šilainių Maxima, Šarkuvos g./Žemaičių pl., Maxima pusėje; išvykimas tarp 06:20
Jonava - J. Basanavičiaus g. 7, prie Suaugusiųjų švietimo centro, priešais IKI; išvykimas 05:20
Kėdainiai - stotelė autostradoje, prie Cinkiškių; išvykimas ~06:40
Raseiniai - degalinė BALTIC PETROLEUM, autostradoje prie Kalnujų; išvykimas ~07:10

KITOS PASTABOS
Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – asmens tapatybės kortelė arba pasas. Jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus
Turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (išduoda ligonių kasos)
Vykstantiems į kelionę, rekomenduojame (neprivaloma) turėti papildomą 1 dienos medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.
Tokį draudimą galite įsigyti internetu draudimo bendrovėse, bankuose... Vienas iš jų: https://www.draudimas.lt/kelioniu-draudimas
Informaciją atsiųsime trumpąja SMS žinute jūsų nurodytu telefono numeriu:
- kad susirinko grupė – 3-4 d. iki kelionės pradžios
- autobuso valstybinį numerį ir sėdimas vietas (pagal bilieto įsigijimo laiką: anksčiau nusipirkę bilietą sėdi arčiau priekio) – 1-2 d. iki kelionės pradžios
Kelionės vadovas-gidas veda programą ir supažindina su lankomais objektais
Kelionės vadovas-gidas lankomuose objektuose ekskursijų neveda
Kelionės vadovas-gidas lydi nuo/iki Kauno
Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali kisti
Turėkite atsigerti, kepurę, skėtį, lietpaltį... (pagal orų prognozes)
• Keliaujant rugsėjo-balandžio mėn., rekomenduojame turėti atšvaitus dėl jūsų saugumo
Ši kelionė nėra pritaikyta riboto judumo asmenims

REGISTRACIJA IR APMOKĖJIMAS
Spauskite mygtuką “Pirkti bilietą” ir, užpildę reikiamus duomenis, apmokėkite elektroninės bankininkystė pagalba.
Registracija patvirtinama įsigijus bilietą.
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770

Kelionę organizuoja: VšĮ "Prasmingam gyvenimui"
Sekite mus Facebook
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770
pirmadienis-penktadienis 10-19 val.
šeštadienis ir sekmadienis - nedirbame
Made on
Tilda