2023-07-01 (su Rundalės rožių sodo švente) vietų nėra, 49 Eur.

(iš Kauno, Kėdainių ir Panevėžio)

2023-07-29 vietų yra, 49 Eur. (iš Kauno, Kėdainių ir Panevėžio)

Rundalės rūmai ir parkas, viduramžiška Bauskė, ,,Mažasis dvaras” – 18 a. drabužių rekonstrukcijų studija
Pažintinė kelionė į Latviją, 1 diena
Autobusu iš Kauno, Kėdainių ir Panevėžio

Nuostabiosios Latvijos pilys ir rūmai, kur susipina istorija ir romantika...

Rundalės rūmų ansamblis ir parkas
Aplankysime Rundalės rūmų ansamblį. Tai vienas žymiausių baroko stiliaus statinių Latvijoje, vasaros rezidencija, kurią XVIII a. pradėjo statyti kunigaikštis E. J. Bironas. Pilyje galima pamatyti 43 restauruotus kambarius. Rytiniame rūmų korpuse lankytojams atidarytos reprezentacinės patalpos: Auksinė salė, Baltoji salė ir Didžioji galerija. Centriniame korpuse yra hercogo apartamentai: paradiniai salonai ir privačių apartamentų patalpos, o vakariniame korpuse – visiškai restauruoti hercogienės apartamentai.
Rundalės rūmai žavi ne tik baroko architektūra, įspūdingomis menėmis, bet ir prancūzišku parku, kuris nuo pat pavasario puošiasi gražiausiais žiedais, o vidurvasarį čia pražįsta tūkstančiai rožių.Tad pasivaikščiosime po prancūzišką parką su rožių sodu, žaliuoju teatru, ornamentiniais parteriais ir fontanu...

Rundalės rožių sodo šventė
2023 m. liepos 1 d. Rundalės rūmų muziejus kviečia į 15-ąją Rožių sodo šventę, kurios šių metų tema – „Sodas ir vanduo“. Visą dieną rūmų sode vyks įvairios teminės veiklos.
Muziejaus specialistai, bendradarbiaudami su videomenininku Tomu Zelgiu, aštuonių metrų aukštyje sukūrė virtualų fontaną, kuris leis lankytojams neįprastu būdu pamatyti seniausius ir svarbiausius pasaulio fontanus bei sužinoti, kaip buvo laistomi senoviniai sodai. Bus eksponuojami marmuravimo metodu sukurti piešiniai, sukuriantys neįprastą „spalvų upę“. Sode skambės aktorės Raimondos Vazdikos ir muzikanto Miko Galvanovskio muzikinė poezijos programa „Vandens sodai“, bei kiti muzikiniai kūriniai.
Festivalį staigmenomis paįvairins Rygos cirko mokyklos pasirodymai. Sodo fontanas ir baseinai pavirs milžiniškomis jūromis ir vandenynais, kur sklandys nedideli burlaiviai. Veiks amatininkų ir augalų mugė.

Bauskė
Apsilankysime Bauskės miestelyje, kuris yra įsikūręs tarp dviejų upių – Musos ir Memelės. Bauskos miestas traukia žmones čia atvykti dėl gausaus architektūrinio paveldo ir gražaus vietos gamtovaizdžio. Jo senamiestis datuojamas XV a., tad jame puikiai atsispindi viduramžių gyvenimo tempas. Vaikštant gatvelėmis galima pamatyti išties daug senovę menančių objektų, kurie padeda keliauti laiku.
Susipažinsime su miesto simboliu – nuostabaus grožio Bauskės pilies ansambliu. Storos akmens sienos, gynybinės angos ir aukšti bokštai – viskas atrodo masyvu ir didinga. Pilyje veikia Bauskės pilies muziejus.
Apžiūrėsime įtvirtinimų pylimus, esančius aplink pilį, ordino pilies griuvėsius ir apžvalgos aikštelę centriniame pilies bokšte. Sustosime ir prie Bauskės rotušės. Ji vieną didžiausių Latvijoje. Įdomi jos istorija: čia buvo sveriamos prekės, kurios keliaudavo ir į Lietuvą. Dar daug visko sužinosime ekskursijos metu.

,,Mažasis dvaras”
Aplankysime ,,Mažajį dvarą”. Tai Rundalės rūmų filialas, kūrybinė erdvė netoli Bauskės. Nedidukas raudonų plytų „Mažasis dvaras“ įsikūręs senoje klėtyje. Pravėrus šio dvaro duris įeinančius pasitinka puošnūs dvariškiai, tarsi susirinkę į XVIII amžiuje iškeltą puotą. Dvare įsikūrusi drabužių rekonstrukcijų studija „Rokoko“. Čia laikoma per 15 metų sukaupta tiksliai atkurtų istorinių drabužių ir papuošalų kolekcija. Mažojo dvaro ekspozicijų salėje galima susipažinti su mados raida nuo 18 a. antrosios pusės iki 19 a. pabaigos. Studijoje eksponuojami ir išskirtiniai, tik rankomis pasiūti ir išsiuvinėti kostiumai. Tai Rundalės dvaro savininko, Kurliandijos hercogo Peterio Barisieno ir jo sutuoktinės Dorotėjos drabužiai, atkurti pagal 1781-aisiais tapytą portretą. Ekskursinės programos metu susipažinsime su praėjusių amžių mados detalėmis. Vieną, kitą aksesuarą galėsime ir patys pasimatuoti ir pasidabinę nusifotografuoti.

Kviečiame prasmingai ir turiningai praleisti laiką.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA
• Kelionė autobusu
• Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai
• Ekskursinė programa
• Kelionės vadovo-gido paslaugos

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA
• Rundalės rūmų ansamblis (rūmų vidaus ekspozicija ir prancūziškas parkas)
- Lankytojo bilietas: suaugusiems ~11 Eur/asm.; studentams ~8 Eur/asm, moksleiviams ~3,50 Eur/asm.
• Rundalės rožių sodo šventė (tik liepos 1 d.)
- Įėjimo bilietas: - suaugusiems ~6 Eur/asm.; senjorams ~ 3 Eur/asm.; studentams 1 Eur/asm.
• Bauskos pilis
- Lankytojo bilietas: suaugusiems ~9 Eur/asm.; studentams, senjorams ~ 4,5 Eur/asm.
• Ekskursija ,,Mažajame dvare”
- suaugusiems ~7 Eur/asm.; senjorams ~ 6 Eur/asm.
• Asmeninės išlaidos
• Medicininių išlaidų draudimas

IŠVYKIMO VIETOS IR LAIKAS
• Kaune:
- prie McDonald's, Savanorių pr. 321 (šalia yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė); išvykimas 07:30, grįžimas tarp 21:00 ir 22:00
- autobusų stotelė prie Šilainių Maximos, Šarkuvos g./Žemaičių pl., Maximos pusėje; išvykimas ~07:50
• Kėdainiai – degalinė Olerex, Aristava, Kėdainių r. (kelyje Via Baltica); išvykimas ~08:30
• Panevėžys – degalinė Circle Aplinkelis 2, Velžys, Panevėžio r. (priešais Dominari gamyklą), išvykimas ~09:15
Prašome atvykti 10 min. iki autobuso išvykimo.

KITOS PASTABOS
• Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – asmens tapatybės kortelė arba pasas. Jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus
• Turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (išduoda ligonių kasos)
• Vykstantiems į kelionę, rekomenduojame (neprivaloma) turėti papildomą 1 dienos medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.
Tokį draudimą galite įsigyti internetu draudimo bendrovėse, bankuose... Vienas iš jų: https://www.draudimas.lt/kelioniu-draudimas
• Informaciją siųsime trumpąja SMS žinute jūsų nurodytu telefono numeriu:
- kad susirinko grupė – 3-4 d. iki kelionės pradžios
- autobuso numerį ir sėdimas vietas (pagal bilieto įsigijimo laiką: anksčiau pirkę bilietą sėdi arčiau priekio) – 1-2 d. iki kelionės pradžios
• Kelionės vadovas-gidas veda programą ir supažindina su lankomais objektais
• Kelionės vadovas-gidas lankomuose objektuose ekskursijų neveda
• Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali kisti
• Turėkite atsigerti, kepurę, skėtį, lietpaltį... (pagal orų prognozes)
• Ši kelionė nėra pritaikyta riboto judumo asmenims
Susipažinkite su Rundalės sodo šventės programa ir informacija lankytojams: https://rundale.net/darza-svetki/ (lietuviškai verčia per Google translate arba rusų/anglų kalba)


REGISTRACIJA IR APMOKĖJIMAS
Spauskite mygtuką “Pirkti bilietą” ir, užpildę reikiamus duomenis, apmokėkite elektroninės bankininkystė pagalba.
Registracija patvirtinama įsigijus bilietą.
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770

Kelionę organizuoja: VšĮ "Prasmingam gyvenimui"

Sekite mus Facebook
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770
pirmadienis-penktadienis 10-19 val.
šeštadienis ir sekmadienis - nedirbame
Made on
Tilda