2023-09-09 vietų nėra, garant. 55 Eur. (iš Kauno, Alytaus, Kėdainių ir Panevėžio)

Latvijos Šveicarija: Gaujos Nacionalinis parkas, Gutmanio ola, Turaida, Cėsis ir „Mažasis rojus” – Sigulda
Pažintinė kelionė į Latviją, 1 diena
autobusu iš Kauno, Alytaus, Kėdainių ir Panevėžio

Ar žinojote, kad Latvija turi savo Šveicariją?
Įspūdingas kraštovaizdis, atodangos, urvai, neįtikėtinų formų olos ir uolos, viduramžių pilys ir legendos – tai Gaujos nacionalinis parkas ir jo širdis – Sigulda.

Gaujos nacionalinis parkas
Gauja – srauni, vingiuota Latvijos upė aplink save formuojanti įspūdingą kraštovaizdį. Jos vardu pavadintas Gaujos nacionalinis parkas yra didžiausias ir seniausias nacionalinis parkas Latvijoje. Jam būdinga didelė biologinė įvairovė, daug šaltinių, smiltainio uolų, vaizdingų kraštovaizdžių ir išskirtinių gamtos ir kultūros paminklų.
Gaujos nacionalinis parkas buvo įkurtas 1973 m. Tokiu būdu buvo apsaugotas gražiausias daugiau nei 90 tūkstančių hektarų Gaujos slėnio plotas. Kelionės metu aplankysime populiariausius šio parko objektus.

Cėsio pilis
Apsilankysime Cėsio pilyje. Viduramžių pilis, pastatyta Livonijos Ordino 1209 m., stūkso Cėsių mieste. Cėsių pilis žavi miesto svečius viduramžiška architektūra. Apie šią pilį 13 a. kūrėsi miestas. Pasivaikščiosime po prižiūrimą pilies sodą, kilsime į Vakarinį bokštą, pilies rūsyje aplankysime buvusį viduramžių kalėjimą. Gidas papasakos įdomią pilies istoriją, legendas.

Sigulda
Sigulda dažnai vadinama vienu gražiausiu šalies miestelių. Ji yra Gaujos nacionalinio parko širdis ir jo centras. Siguldos grožis slypi gamtoje. Miestelis įsikūręs Vidžemės regione, gražioje kalvotoje vietoje, vaizdingame Gaujos upės slėnyje, kur pilna uolų, skardžių ir upelių. Mieste ir jo apylinkėse gausu gamtos ir istorijos paminklų. Ekskursijos po Siguldą metu aplankysime gražiausias jos vietas.

Gutmanio ola
Siguldoje, netoli Gaujos upės kranto, rasime didžiausią pagal tūrį urvą Latvijoje ir Baltijos šalyse. Ola yra apie 18,8 metrų gylio, 12 metrų pločio ir 10 metrų aukščio. Ola pradėjo formuotis prieš 10 000 metų, poledynmečio vandenims graužiantis į smiltainio uolas. Gutmanio ola garsi ir jos sienose esančiais įrašais. Seniausi iš jų datuojami 1668 ir 1677 m.
Gutmanio oloje prasideda Turaidos Rožės legenda...

Turaidos muziejus-rezervatas
Turaidos muziejus-rezervatas – tai didelė teritorija ypač turtinga archeologijos, architektūros, istorijos ir meno paminklų.
Turėsime ekskursiją po Turaidos mūrinę pilį, kuri buvo pradėta statyti 1214 m. Rygos vyskupo Alberto reikmėms. Ji dabar toje vietoje, kurioje anksčiau stovėjo medinė Turaidos lyvių valdovo Kaupo pilis. Ši pilis – vienas daugiausiai tyrinėtų paminklų Baltijos šalyse. Pilyje galima apžiūrėti viduramžių pastatus, interjerus ir ekspozicijas apie pilies istoriją. Nuo pilies bokštų atsiveria nuostabi Gaujos ir jos apylinkių panorama.
Taip pat aplankysime Turaidos bažnyčią. Tai viena seniausių medinių bažnyčių (18 a.) Vidžemėje. Jos architektūra ir interjeras atspindi vietinių amatininkų statybines tradicijas. Bažnyčioje 2009 – 2010 metais atlikti restauravimo darbai ir įrengta ekspozicija apie Turaidos bažnyčios ir parapijos istoriją. Nueisime prie Turaidos Rožės atminimo vietos, prie senosios liepos. Šioje vietoje pagerbiama, mergina, kuri paaukojo savo gyvybę dėl meilės ir tapo legenda, įkūnijančia garbę, orumą ir ištikimybę...

Lygatnė
Jei spėsime, stabtelsime Lygatnėje. Lygatnė taip pat priklauso prie gražiausių Gaujos Nacionalinio parko kampelių. Tai dar vienas miestelis įsikūręs kalnuotoje vietovėje, miškų ir uolų apsupty. Unikali šio miesto istorija – gyvenvietė pradėjo formuotis XIX a. pradžioje, kai buvo pastatytas popieriaus fabrikas. Čia neįtikėtinai susipina buvęs industrinis ir gamtinis peizažai. O apie uolas, fabriką ir miestelį išgirsite kelionės metu.

Kviečiame prasmingai ir turiningai praleisti laiką.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA
Kelionė autobusu
Kelių ir kuro mokesčiai
Ekskursinė programa
Kelionės vadovo-gido paslaugos

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA
Cėsio pilis
- Lankytojo bilietas: suaugusiems ~10 Eur/asm.; moksleiviams, studentams, senjorams ~ 6 Eur/asm.
Turaidos pilis
- Lankytojo bilietas: suaugusiems ~6 Eur/asm.; senjorams ~4,30 Eur/asm., studentams ~3 Eur/asm, moksleiviams ~1,15 Eur/asm
- Ekskursija (rusų k.) ~1-2 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos
• Medicininių išlaidų draudimas

IŠVYKIMO VIETOS IR LAIKAS
Prašome atvykti 10 min. iki autobuso išvykimo
Kaune:
- prie McDonald's, Savanorių pr. 321 (šalia yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė); išvykimas 07:00, planuojame grįžti tarp 23:00 ir 24:00
- autobusų stotelė prie Šilainių Maxima, Šarkuvos g./Žemaičių pl., Maxima pusėje; išvykimas ~07:20
Alytuje: aikštelė prie RIMI, Pulko g. 51A; išvykimas 05:45
Kėdainių r.: degalinė Olerex, Aristava (kelyje Via Baltica); išvykimas ~08:00
Panevėžio r.: degalinė Circle K Aplinkelis-2, Velžys (priešais Dominari gamyklą), išvykimas ~08:40

KITOS PASTABOS
Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – asmens tapatybės kortelė arba pasas. Jų galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus
Turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (išduoda ligonių kasos)
Vykstantiems į kelionę, rekomenduojame (neprivaloma) turėti papildomą 1 dienos medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.
Tokį draudimą galite įsigyti internetu draudimo bendrovėse, bankuose... Vienas iš jų: https://www.draudimas.lt/kelioniu-draudimas
Informaciją atsiųsime trumpąja SMS žinute jūsų nurodytu telefono numeriu:
- kad susirinko grupė – 3-4 d. iki kelionės pradžios
- autobuso valstybinį numerį ir sėdimas vietas (pagal bilieto įsigijimo laiką: anksčiau nusipirkę bilietą sėdi arčiau priekio) – 1-2 d. iki kelionės pradžios
Kelionės vadovas-gidas veda programą ir supažindina su lankomais objektais
Kelionės vadovas-gidas lankomuose objektuose ekskursijų neveda
Kelionės vadovas-gidas lydi nuo/iki Kauno
Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali kisti
Turėkite atsigerti, kepurę, skėtį, lietpaltį... (pagal orų prognozes)
Ši kelionė nėra pritaikyta riboto judumo asmenims

REGISTRACIJA IR APMOKĖJIMAS
Spauskite mygtuką “Pirkti bilietą” ir, užpildę reikiamus duomenis, apmokėkite elektroninės bankininkystė pagalba.
Registracija patvirtinama įsigijus bilietą.
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770

Kelionę organizuoja: VšĮ "Prasmingam gyvenimui"
Sekite mus Facebook
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770
pirmadienis-penktadienis 10-19 val.
šeštadienis ir sekmadienis - nedirbame
Made on
Tilda