2023-05-28, sekmadienis, vietų yra, 39 Eur.

Trakai, Užutrakio dvaras ir pirmoji Lietuvos sostinė – Kernavė
Pažintinė kelionė į Trakus ir Kernavę, 1 diena
autobusu iš Kauno (iš Savanorių pr. )
Išvykstame 8.30 val., planuojame grįžti tarp 19 ir 20 val.

Vienintelė Rytų Europoje pilis – saloje, Prancūzijos meistrų kurtas Užutrakio dvaras ir Lietuvos Troja – Kernavė.
Kelionės metu aplankysime net dvi istorines Lietuvos sostines!

Trakų salos pilis
Trakų Salos pilies centriniuose rūmuose nuo 1962 m. veikia Trakų istorijos muziejaus ekspozicija, kurioje atsispindi Trakų miesto, pilių ir Trakų žemės istorija. Šiuo metu veikia 16 ekspozicijos salių. Su istoriniais Trakais mus supažindins muziejaus gidas.

Trakų senamiestis
Apsilankę Trakų salos pilies muziejuje, toliau keliausime link Trakų senamiesčio. Pėsčiomis eisime Karaimų gatve. Pagal karaimų pasakojimą, iš Krymo į Lietuvą karaimus atsivedė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas Didysis. Pirmieji karaimai apgyvendinti būtent Trakuose. Praeidami pamatysime medinius karaimų namus, seniausius Lietuvoje karaimų maldos namus – Kenesą, Trakų miesto globėjo – Šventojo Jono Nepomuko koplytstulpį, sužinosime jų istorijas...

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika
Aplankysime ir išgirsime Trakų bazilikos istoriją. Bažnyčia — dvasinis miesto centras, dydžiu ir svarba prilygęs Trakų salos pilies rūmams. Ne tik bažnyčios mastas, bet ir jos istorija išskirtinė — ji nė sykio nebuvo uždaryta, perėjusi kitos konfesijos žinion ar naudota ne pagal paskirtį. Šiandien Trakų bažnyčia — unikalus tikėjimo ir Lietuvos kultūros istorijos paminklas, saugantis daugiasluoksnį šešių šimtmečių praeitį menantį Bažnyčios ir dailės paveldą. Bazilika turi gotikos ir baroko architektūros bruožų. Trakų bazilika garsi Dievo Motinos su kūdikėliu Jėzumi paveikslu. Manoma, kad jį iš Bizantijos gavo Vytautas.

Laisvas laikas
Praturtinti laisvalaikį galimybių bus ne viena. Laisvu laiku bus galima paskanauti vienų žinomiausių karaimų patiekalų – kibinų, pasivaikščioti ežero pakrante ar Sūpynių parkelyje; o gal net pasiplaukioti Galvės ežeru. Laisvu laiku veiklas Trakuose galėsite pasiplanuoti savarankiškai.

Užutrakio dvaro rūmai ir parkas
Ant Galvės ežero kranto įkurtas ir restauruotas dvaro ir parko ansamblis yra garsiosios grafų Tiškevičių šeimos palikimas. Prie šio dvaro komplekso kūrimo, įskaitant 80 ha. mišraus tipo parką, ženkliai prisidėjo Prancūzijos meistrai. Tad prancūziškų atspindžių čia rasime visur. Apžvelgsime rūmus iš išorės, pasivaikščiosime po antikinėmis skulptūromis puoštą mišraus parko teritoriją, kurią kūrė žymusis prancūzų kraštovaizdžio architektas Eduardas Andrė. Susipažinsime su Užutrakio dvaro ir parko istorija. Žvilgsnį patrauks nuostabus peizažas: Galvės ežeras ir tolumoje stūksanti Trakų pilis.

Kernavė
Aplankysime Lietuvos Troja pramintą pirmąją sostinę – Kernavę. Tai buvo vienas svarbiausių besikuriančios Lietuvos valstybės ekonominių, politinių ir gynybinių centrų. Kernavės archeologinė vietovė nuo 2004 metų yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai viena didžiausių archeologinių ekspozicijų po atviru dangumi. Penki įspūdingi piliakalniai ir gausūs archeologiniai radiniai byloja apie čia vykusius istorinius procesus ir kultūras, gyvavusias daugiau nei 10 tūkst. metų. Sužinosime šios vietovės istoriją. Nuo apžvalgos aikštelės matysime piliakalnių kompleksą. Laisvu laiku galėsime pamatyti ar pasivaikščioti po įdomiausias Kernavės vietas: Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčią, nusileisti į pajautos slėnį ar net užkopti į vieną iš piliakalnių...

Kviečiame prasmingai ir turiningai praleisti laiką.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA
• Kelionė autobusu
• Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai
• Ekskursinė programa
• Kelionės vadovo-gido paslaugos

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA
• Trakų salos pilis
- lankymas – paskutinį mėnesio sekmadienį NEMOKAMAI
- ekskursija – 1-2 Eur/asm.
• Asmeninės išlaidos

PASTABOS
• Informaciją atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu:
- tikslų išvykimo laiką ir vietą – 2-3 d. iki kelionės pradžios
- autobuso numerį ir sėdimas vietas (pagal bilieto įsigijimo laiką) – 1-2 d. iki kelionės pradžios
• Kelionės vadovas autobuse veda programą ir supažindina su lankomais objektais
• Kelionės vadovas lankomuose objektuose ekskursijų neveda
• Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti
• Ši kelionė nėra pritaikyta riboto judumo asmenims

REGISTRACIJA IR APMOKĖJIMAS
Spauskite mygtuką “Pirkti bilietą” ir, užpildę reikiamus duomenis, apmokėkite elektroninės bankininkystė pagalba.
Registracija patvirtinama įsigijus bilietą.
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770

Kelionę organizuoja: VšĮ "Prasmingam gyvenimui"
Sekite mus Facebook
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770
pirmadienis-penktadienis 10-19 val.
šeštadienis ir sekmadienis - nedirbame
Made on
Tilda