Pavasario gėlių festivalis Pakruojo dvare, aplankant Pasvalį ir Joniškėlį
43 Eur. liko 7 viet., garant.
Pažintinė kelionė į Pavasario gėlių festivalį Pakruojo dvare
autobusu iš Kauno
(iš Savanorių pr. ir nuo Šilainių "Maximos")
2023-05-14, sekmadienis, 8 val.
Planuojame grįžti tarp 20 ir 21 val.
Pavasario gėlių festivalis Pakruojo dvare
Didžiausiame Lietuvos dvare dar rudenį pasodinta daugiau nei 5 milijonai gėlių svogūnėlių, kurie spalvingais pavasario žiedų ornamentais išraizgys dvaro erdves.
Kelis metus brandintas festivalis gimė dar praeitais metais, bendradarbiaujant su geriausiais Olandijos gėlių augintojais ir selekcininkais, kurie atrenka gėles kasmet Olandijoje vykstančiam žymiausiam pasaulyje tulpių festivaliui. Šį pavasarį dvare amą atims daugiau kaip 250 rūšių įmantriausių tulpių, narcizų, hiacintų, žydrių, plukių… Ir, žinoma, laukia dvaro istoriniai nuotykiai jų apsuptyje.
Dvaro aplinkoje taip pat patirsite tikrą gamtos atgimimą: išvysite, kaip XIX a. pab. vykdavo pavasariniai ūkio darbai, technikos dirbtuvėse galėsite savomis rankomis patyrinėti senovinę ūkio techniką, įrankius ir rakandus, aplankyti dvaro gyvulių ūkį. Susipažinsite su dvaro pavasario gėlių pasauliu – kaip jos ravimos, prižiūrimos, norimus svogūnėlius bus galima įsigyti.
Aptiekoriaus darže – pamatysite kaip sėjamos / ravimos dvaro prieskoninės žolelės ir daržovės. Dvaro parke išvysite paveikslus ir gėlių kompozicijas, tarsi nužengusias iš Renesanso laikų drobių. Pavasariniu atgimimu bus grožimasi ne tik akimis, tačiau ir ausimis. Kiekvieną savaitgalį festivalio metu – vos įžengus į teritoriją pasitiks nuotaikinga orkestrų muzika tarp gėlių. Iškilmingai žygiuodami ir gyvai atlikdami gražiausius visų laikų kūrinius pavasariui geriausi Lietuvos dūdų ir mišrių instrumentų orkestrai sukurs ypatingą festivalio nuotaiką.

Ekskursija Pakruojo dvare, be centrinių rūmų (su gidu)
Pakruojo dvaras – vėlyvojo klasicizmo architektūros pavyzdys (vienintelis Pakruojo krašte), didžiausias išlikęs 26 dvaro pastatų kompleksas (ansamblis) Lietuvoje. Dauguma dvaro pastatų ansamblio objektų yra XVIII a. pabaigos – XIX a. pradžios.
Pagrindinis dvaro ansamblio akcentas – puošnūs dviaukščiai rūmai su portiku. Pakruojo dvarą valdė kelios Ropų kartos. Kartu su gidu aplankysite Pakruojo dvaro parką, bei išlikusius jo pastatus, išgirsite šio dvaro istorijas.
(Centriniai dvaro rūmai lankomi savarankiškai – įėjimo kaina ~7 Eur/asm.)

Ekskursija po Pasvalį (su gidu)
Miestas, kurio centre trykšta 20 metrų gylio, žalsvasis šaltinis. Išgarsintas karaliaus Žygimanto Augusto, kuris čia pasirašė 3 istorines sutartis su Livonijos ordinu ir nukreipė kylančią grėsmę iš rytų. Čia pasakojamos legendos apie keistuolį Antanėlį – Lėvens tilto muzikantą, tarpukariu savo smuiko garsais virpinusį praeivių širdis. O Svalios ir Lėvens santakos papėdėje rasime paminklą B. Brazdžioniui. Jis tarsi deklamuojantis savo eilėraštį “Šaukiu aš tautą”. Galėsime ir mes prisiminti jo eiles.
Pasvalio miesto istorija ,,išrašyta“ lankomuose objektuose. Tad turiningos ekskursijos po miestą metu išgirsime įvairias jo istorijas ir legendas.

Pietūs
Joniškėlio ,,Sigutės koldūninėje“ galėsime paskanauti rankomis gamintų, senoviškai „užraitytų“ įvairių rūšių virtienių.

Ekskursija po Joniškėlį (su gidu)
Penktą šimtmetį skaičiuojantis Joniškėlis – miestas, vadinamas mažuoju Šiaurės Lietuvos perlu. Gėlių ir šimtamečių medžių oazės, įstabios istorijos ir nesuskaičiuojamos legendos kviečia užsukti ir pažinti didelį mažo miesto pasaulį. Nuo seniausios Lietuvoje universitetinės ligoninės iki nepakartojamos XVIII a. Karpių dvaro sodybos, nuo XIX a. Petkevičių šeimos įkurto lietuvybės, švietimo ir kultūros židinio iki 1918-1919 m. „Joniškėlio Respublikos“. Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, Žemaitė, Šatrijos Ragana, J. Jablonskis, V. Kudirka, – tai tik keletas Lietuvos įžymybių, kuriuos gyvenimas vienu ar kitu etapu siejo su Joniškėliu. Įdomiausias šio miestelio istorijas sužinosime ekskursijos metu.

Kviečiame prasmingai ir turiningai praleisti laiką.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA
• Kelionė autobusu
• Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai
• Ekskursinė programa
• Kelionės vadovo-gido paslaugos

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA
• Pakruojo dvaro pavasario gėlių festivalis
- Bilieto kaina: suaugusiems ~15 Eur/asm.; moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems ~13 Eur/asm., vaikams iki 7 m. (imtinai) nemokamai
• Pietūs „Sigutės koldūninėje“ ~4 Eur/asm.
• Asmeninės išlaidos

PASTABOS
• Informaciją atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu:
- tikslų išvykimo laiką ir vietą – 2-3 d. iki kelionės pradžios
- autobuso numerį ir sėdimas vietas (pagal bilieto įsigijimo laiką) – 1-2 d. iki kelionės pradžios
• Grupės vadovas-gidas veda programą ir supažindina su lankomais objektais
• Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti
• Ši kelionė nėra pritaikyta riboto judumo asmenims

REGISTRACIJA IR APMOKĖJIMAS
Spauskite mygtuką “Pirkti bilietą” ir, užpildę reikiamus duomenis, apmokėkite elektroninės bankininkystė pagalba.
Registracija patvirtinama tik įsigijus bilietą.
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770

Kelionę organizuoja: VšĮ "Prasmingam gyvenimui"
Sekite mus Facebook
Jei turite klausimų, susisiekime tel. +370 659 55770
pirmadienis-penktadienis 10-19 val.
šeštadienis ir sekmadienis - nedirbame
Made on
Tilda